poniedziałek, 25 lipca 2011

POMOCY ! Mój pies ma kleszcza !

Witam ! Nikt nie chciałby zobaczyć na ciele swojego zwierzęcia kleszcza. Kiedyś myślałam : Kleszcze ? Chyba nie są takie groźne... W końcu moja suczka ma już 4 lata i nie miała nigdy kleszcza. Lecz to się zmieniło. Byłam z nią na spacerze na polach. Gdy wróciłam, nie obejrzałam jej ciała, dopiero po tygodniu, gdy ją głaskałam znalazłam coś dziwnego. Tak to był kleszcz. Szybko pojechałam z nią do weterynarza, po drodze okazało się, że ma jeszcze dwa. Gdy pani weterynarz zaczęła wyciągać kleszcze z jej ciała okazało się, że miała ich aż 14 ! Dostała zastrzyk, kupiłam jej maść przeciw tym obrzydliwym stworzeniom i pojechałam do domu. Po powrocie znalazłam jeszcze 2 kleszcze, które wykręciłam. Pieskowi na szczęście nic nie jest i czuje się dobrze ;)

WAŻNE
 1. Gdy wrócisz ze spaceru z lasu, z pola, lub innego miejsca, gdzie mogą znajdować się kleszcze ZAWSZE sprawdzaj czy Twój zwierzak nie ma kleszczy. ( Oczywiście nie zapomnij sprawdzić siebie )
 2. Jeśli możesz kup psu maść od kleszczy, lub obrożę przeciw kleszczową.
 3. Gdy zdarzy się, że Twój pies ma kleszcza, jeśli możesz idź do weterynarza, gdy nie ma takiej opcji możesz ( Jeśli umiesz go wykręcić ), lecz potem i tak radzę iść do weterynarza.
CHOROBY PRZENOSZONE PRZEZ KLESZCZE 
( Występujące u psów )
 • Babeszjoza
 • Borelioza
 • Grupa gorączek plamistych
 • Erlichioza
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej zajrzyj :
www.kleszcze.com.pl
www.babeszjoza.com
* Wiem, że dużo razy powtarza się słowo kleszcz, ale nie umiem zastąpić innym słowem.
Z poważaniem Hieronima.

2 komentarze:

 1. moj pies mial kleszcza rok temu i tata mu wyjal ale pozniej mial jakies zakazenie i zawiezlismy go do weterynarza. jak sie twoj piesek nazywa ile ma lat i jakiej jet rasy ? ja mam shihtsu nazywa sie sonia i ma 2 latka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny blog. A najbardziej mi się podobał wpis na temat kleszczy. Słuchajcie, to bardzo ważne żeby psy sprawdzać po spacerze. Kleszcze...niby takie małe, niegroźne z pozoru, ale roznoszą choroby, a to dla psów może się skończyć śmiercią. Chciałam też przy okazji polecić swojego bloga
  http://opowiadanka-klaudii.bloog.pl/
  KlAdI_tgk

  OdpowiedzUsuń